Řezání železobetonu

Používáme nářadí HILTI.

Řezání provádíme v železobetonových a betonových konstrukcích. Dále v cihlovém, kamenném zdivu a ostatním stavebním materiálu. Diamantové řezání je vhodné například při řezání otvoru oken, dveří, vyřezávání železobetonových podlah, stropů, stěn či pilířů pro technologické prostupy vzduchotechniky či produktovodů, řezání dilatačních spár betonových ploch a konstrukcí, zařezávání betonových bloků, postupné demolice stavebních konstrukcí či vyřezání jejich častí.

Druhy používaných pil

Lanová pila

Lanová pila se používá zejména v případě, kdy hloubka řezu přesahuje 72 cm. Řezání je prováděno diamantovým lanem. Výhodou lanové pily je možnost řezat do jakékoliv hloubky. Používá se zejména pro řezání mostních konstrukcí a v místech, kde běžná kotoučová pila nestačí.

Kotoučová pila

Kotoučová pila se používá ve většině případů. Jakékoliv řezy v rozmezí 0 – 72 cm se provádí tímto typem pily. Výhodou je rychlost a přesnost řezu. Pila se upevňuje na kovovou kolejnici, který je přivrtána k podkladu, což zaručuje přesnost řezu.

Kočárková pila

Kočárková pila se používá pro řezání podlahy na velké vzdálenosti, do hloubky 25 cm. Je zaručena přesnost a při provádění řezu není třeba žádný jiný zásah do podlahy pro uchycení. Využívá se zejména pro vyřezávání dilatačních spar, či rozřezání velkých skladových ploch pro následné odstranění.